
Zalecane proporcje wagowe proszek/płyn 3:1
Sposób użycia i polimeryzacji: Do modelu gipsowego należy przymocować woskiem metalowe elementy ortodontyczne. Model pokryty warstwą środka izolującego należy zwilżyć i przystąpić do nakładania tworzywa jedną z niżej opisanych metod. (W przypadku wykonywania kolorowych aparatów ortodontycznych należy na początku pracy zabarwić płyn używając koncentratów Estetic Ort Kolor zgodnie z ich instrukcją używania).
Do naczynia wlać odpowiednią ilość płynu i stopniowo dosypywać proszek aż do całkowitego
nasycenia proszku płynem. Mieszać przez kilka sekund - roztwór powinien mieć konsystencję
gęstej śmietany. Zamknąć szczelnie naczynie i pozostawić pod przykryciem na czas ok. 2 - 5 minut (w zależności od temperatury otoczenia). Wyższa temperatura przyśpiesza polimeryzację, niższa opóźnia. Sprawdzić łopatką plastyczność - gdy uznamy, że tworzywo osiągnęło stadium największej plastyczności (jest to faza następująca tuż po fazie tzw. "ciągnących się nitek") należy przystąpić do nakładania. Plastyczne tworzywo rozprowadzić na powierzchni modelu i stopniowo prasować w puszce polimeryzacyjnej.
Na powierzchnię modelu nasypać warstwę proszku i zwilżyć ją płynem. Czynności te należy powtarzać do momentu uzyskania odpowiedniej grubości płyty aparatu ortodontycznego.
Aparaty przygotowane dowolną z opisanych metod polimeryzować w wodzie o temperaturze 40-50°C pod ciśnieniem 2 barów przez ok. 20 minut. Spolimeryzowany aparat ortodontyczny obrabiać i polerować ogólnie stosowanymi sposobami.
W szczelnie zamkniętych opakowaniach, w pomieszczeniach dobrze wentylowanych, w miejscach niedostępnych dla dzieci.
Płyn łatwopalny, drażniący - unikać wdychania oparów i kontaktu ze skórą i oczami.
W razie kontaktu spłukać obficie wodą, ewentualnie zgłosić się do lekarza okulisty. Nie wylewać resztek płynu do ujęć kanalizacyjnych. Ostrzega się protetyka przed wdychaniem pyłu podczas wykonywania prac protetycznych. Przy pracach tych zaleca się stosowanie wyciągu i maski przeciwpyłowej.